Počiatok

  • Aktualizované
  • 3 minút(y) čítania

Rodáci z Medzilaboriec. Vyrastali sme tu odmalička, navštevovali základnú školu, strednú školu. Možno sme sa ako tínedžeri venovali iným témam než skvalitňovaniu života v našom meste, no po tom, čo niektorí z nás mali príležitosť navštíviť, študovať, či i žiť v rozvinutých mestách v zahraničí, videli sme na vlastné oči, ako môže obohatiť život dobrovoľnícka činnosť a aktivita založená na vlastnom presvedčení. Radi by sme preto priniesli niečo z tohto súdka aj späť do nášho rodného mesta.

I z tohto dôvodu sme založili občianske združenie. Naše združenie s názvom „Zrkadlo Regiónu“ sa snaží odzrkadliť to najlepšie, čo náš región má ponúknuť a priniesť to do popredia.

Existuje mnoho dôvodov pre založenie takéhoto združenia. Jedným z primárnych je potenciál regiónu, zatiaľ nie plne využitý. Aj keď má okres Medzilaborce mnoho skvelých vlastností, stále tu je cítiť veľký potenciál pre dobiehanie iných regiónov v oblasti školstva, ekológie, turistiky, hospodárskeho rastu i kultúrneho rozvoja.

Chceme to zmeniť tým, že budeme pracovať na aktivitách, ktoré zveľadia naše okolie, ktoré prinavrátia mladým atraktivitu tráviť tu čas, pomôžu starším žiť dôstojný život už v tak ťažkých dobách; na aktivitách, ktoré podporia miestne podniky v realizácii nápadov vedúcim k pritiahnutiu ďalších investícií do regiónu, na aktivitách v rozvíjaní cestovného ruchu a agroturistky. Veríme, že podporou rastu a rozvoja môžeme svojou troškou zlepšiť celkovú životnú úroveň pre nás všetkých v regióne.

Medzilaborce sú charakteristické svojím umeleckým dedičstvom vďaka koreňom svetoznámeho umelca Andyho Warhola. Veríme, že obnova budovy múzea stimuluje ďalšiu činnosť v kultúrnej oblasti, na ktorej sa bude dať následne stavať a vtiahnúť našincov i príchodzích do diania.

Akokoľvek, naším cieľom je urobiť z Medzilaboriec živú a aktívnu komunitu, kde ľudia môžu žiť, pracovať a tí mladší hrať sa. Veríme, že vzájomnou spoluprácou ako komunita môžeme tento gól dosiahnuť a pozývame preto do našich radov každého, kto zdieľa naše vízie.

Viac našich zásad máme uvedených v článku:  Stanovy.

Stojíme na počiatku. Počiatku cesty, ktorá nebude ľahká, čaká nás mnoho zákrut i úskalí, veľa toho sa musíme ešte naučiť, no veríme, že spolu dokážeme urobiť z Medzilaboriec o čosi lepšie miesto pre život, pre život nás všetkých.

Vaše Zrkadlo Regiónu o.z.

Ako starneš, uvedomíš si, že máš dve ruky. Jednu, aby si pomáhal sebe a druhú, aby si pomáhal iným.

— Audrey Hepburn